خدا شفر را برای استقلال فرستاد!

خبرگزاری ورزش آلمان در گزارشی به حضور وینفرد شفر در ایران و بحث ادامه حضور او پرداخته است.

به گزارش “ورزش سه”، خبرگزاری د.پ.آ آلمان در گزارشی که به وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال اختصاص داشت، به حضور این مربی آلمانی در تهران پرداخته و البته صحبت هایی جدید از او درباره حضور در استقلال منتشر کرده است.

این رسانه با اشاره به محبوبیت وینفرد شفر در ایران نوشت: در ورزشگاه و یا مکان های دیگر هواداران استقلال ساعت ها برای عکس سلفی با شفر منتظر می مانند و او را “ژنرال آلمانی” صدا می کنند. هیچ جای تردیدی نیست که شور و شوق فراوانی نسبت به مربی آلمانی وجود دارد زیرا او در مدت کوتاه توانسته تیم پر سابقه استقلال را که در انتهای جدول بود، به مدعی فتح لیگ قهرمانان آسیا تبدیل کند و به همین دلیل یکی از هواداران استقلال می گوید: شفر را خداوند برای ما فرستاد.

استقلال قبل از وینفرد شفر
شفر تیمی را تحویل گرفت که در زمین نامطمئن بود. استقلال در کنار پرسپولیس محبوب ترین تیم های ایران هستند و به خاطر رنگ پیراهن آبی، با شالکه مقایسه می شود. استقلال قبل از شفر در انتهای جدول قرار داشت و سرمربی استقلال در این باره می گوید: اعتماد به نفس بازیکنان نیاز به بازسازی و مراقبت داشت.
شفر توانست گام به گام استقلال را از نو بسازد و آن را جز 3 تیم بالای جدول و همچنین صدرنشین در گروه لیگ قهرمانان تبدیل کند و استقلال به فینال حذفی رسید.
او در باره موفقیت های خود می گوید: تیم به نظم آلمانی احتیاج داشت تا دوباره با اعتماد به نفس موفق شود.
مربی سابق تیم‌های کارلسروهه و اشتوتگارت با استفاده از یکسری روش های روانشناسی موفق شد تا شرایط تیم را بهبود ببخشد. استقلال در زمان قبل از حضور او مانند تیم های ایرانی فوتبال بازی می کرد و به دنبال استفاده از توپ های بلند بود اما او به تیم نشان داد که باید فوتبال بازی کند زیرا فوتبال، راگبی نیست. به این ترتیب تیم او متکی به کار گروهی شد.

آبی ها به اوج رسیدند
قسمت بعدی این گزارش به نقطه اوج تیم شفر اشاره دارد که برد در دربی با حضور 90 هزار تماشاگر با یک گل بود. همان مسابقه‌ای که بعد از اتمامش، بازیکنانش او را روی شانه بلند کردند و هوادارانش او را کلی تشویق کردند.
بعد از این مسابقه که برای هواداران از قهرمانی مهم تر است، رسانه ها از او به عنوان “ژنرال آلمانی” یاد کردند.
سرمربی آلمانی در باره تیمش می گوید: استقلال برای من فراتر از یک تیم و شغل فوتبالی است. استقلال در اعماق قلب من ریشه دوانده است.
شفر به اندازه ای دغدغه باشگاه را دارد که حتی به فکر تیم های پایه نیز هست و می خواهد به جای خرید بازیکنان گران قیمت، از بازیکنان آکادمی استفاده کند. از 7 ملی پوش تیم استقلال، 4 بازیکن بعد از حضور شفر ملی پوش شدند.

گزارش های درباره ایران را باور نکنید
شفر درباره شرایط ایران نیز صحبت کرده و از دلتنگی های خود گفته است: یکسری گزارشات خارجی در مورد ایران وجود دارد که اشتباه است و برخی از آنها نیز دروغ است. ایران کشوری امن است و ایرانیان مردمانی دوست داشتنی هستند. من غذاهای ایران را دوست دارم اما گاهی دل تنگ نان گرد و سوسیس سرخ کرده می شوم.
شفر که به عقیده این خبرگزاری یک مربی جهانگرد است البته گاهی دچار دلتنگی برای خانواده خود می شود.

تمدید قرارداد شفر و بحث پرداخت دستمزد او نیز دیگر موضوعی است که در این گزارش به آن اشاره شده است. شفر علاقه مند است که در ایران و استقلال بماند و باشگاه و بازیکنان و هواداران نیز همین را می خواهند اما شفر به دنبال افزایش دستمزد خود است و یکی از دستیاران او نیز می گوید که در جایی که او حق و حقوقی دارد، حق با شفر است.
با این وجود استقلال تیمی دولتی است که بودجه آن را وزارت ورزش تامین می کند و به همین دلیل هنوز سرنوشت ماندن شفر مشخص نیست. شفر اما در نهایت ابراز امیدواری و خوش بینی کرده تا در ایران بماند اما “هنوز توافق قطعی حاصل نشده است.”

عکس: رضا سعیدی پور

http://www.varzesh3.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.