انتظار برای 6 دربی سرخابی در سال 97

97 تنها سالی است که احتمال دارد در طول آن شاهد برگزاری 6 مسابقه هیجان انگیز میان استقلال و پرسپولیس باشیم.

به گزارش “ورزش‌سه”، با توجه به نتایجی که در دربی های گذشته استقلال و پرسپولیس رقم خورده و برد و باخت هایی که هردو تیم پرطرفدار پایتخت به دست آورده اند، این مسابقه اهمیت خود در بین هواداران فوتبال را حفظ کرده است. از این رو طرفداران سرخابی هر بار که دربی برگزار می شود با هیجان بالایی به تماشای این مسابقه می نشینند و انتظار برد تیم محبوب شان را می کشند.

حالا در شرایطی که استقلال و پرسپولیس از نظر فنی شرایط خیلی خوبی دارند و نتایج مطلوبی در ماه های گذشته به دست آورده اند، ممکن است در سال 97 رکورد برگزاری تعداد دربی شکسته شود. بعد از اینکه پرسپولیس تقریبا قهرمانی خود را مسجل کرد و حالا با کسب جام فقط یک امتیاز فاصله دارد، استقلال نیز خیلی خوب در جدول رده بندی بالا آمده و هر دو تیم در شرایط کنونی توانسته اند به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا برسند.

استقلال و پرسپولیس که در اوج بودنشان، همواره به سود فوتبال ایران است، این روزها جذابیت و تب فوتبال را نزد هواداران خود بالا برده اند و حالا قرعه ها می تواند طوری بیرون بیاید که این دو تیم 6 مسابقه در طول سال 97 بازی هم برگزار کنند.

به طور طبیعی در هر سال شاهد برگزاری دو دربی میان استقلال و پرسپولیس هستیم و امسال هم اگر طبق قرعه بازی در هفته پایانی هر نیم فصل نباشد، در چارچوب رقابت های لیگ هجدهم هم این بازی برگزار می شود.

از سوی دیگر با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ و احتمال بالای قهرمانی استقلال در جام حذفی یک دربی دیگر اضافه خواهد شد که به بازی سوپرجام برمی گردد. سوپرجام فوتبال از سال گذشته که میان نفت و پرسپولیس برگزار شد، بنا به گفته مسئولان سازمان لیگ هر ساله برگزار می شود که در سال 97 اگر استقلال جام حذفی را بگیرد، دربی است و شاهد یک نبرد هیجان انگیز میان استقلال و پرسپولیس خواهیم بود که باید برنده هم داشته باشد.

با اینکه استقلال و پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با یکدیگر روبه رو نمی شوند اما اگر این دو تیم به دور یک چهارم نهایی صعود کنند، می توانیم شاهد برگزاری دو دربی دیگر اینبار در آسیا باشیم. از آنجایی که بازی های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با قرعه کشی مشخص می شوند و 4 تیمی که از غرب آسیا به این مرحله می رسند به قید قرعه می توانند حریفان خود را بشناسند احتمال اینکه دربی پایتخت را در این مرحله شاهد باشیم، زیاد است و اگر این اتفاق رخ دهد، دو دربی رفت و برگشت را می بینیم.

همچنین احتمال دارد یک مسابقه دیگر هم میان استقلال و پرسپولیس در جام حذفی سال آینده برگزار شود. با توجه به اینکه در هر مرحله حذفی قرعه کشی میان تیم ها انجام می شود آنجا نیز احتمال رویارویی استقلال و پرسپولیس کم نیست و شاید یک مسابقه دیگر هم میان سرخابی ها هم در آن بخش ببینیم.

بر این اساس احتمال دارد دو دربی در لیگ برتر، یک دربی سوپرجام، یک دربی در حذفی و دو دربی در لیگ قهرمانان آسیا را در سال 97 شاهد باشیم که در صورت تحقق این امر یک رکورد بی نظیر در تاریخ فوتبال از نظر برگزاری تعداد دربی پایتخت ثبت خواهد شد.

* احتمالات برگزاری دربی در سال 97

دربی سوپرجام میان قهرمان لیگ و قهرمان حذفی
دو دربی رفت و برگشت در لیگ هجدهم
دربی در جام حذفی سال آینده
دو دربی رفت و برگشت در یک چهارم یا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

http://www.varzesh3.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.