زنده از آزادی و همه جای ایران؛ دلار نه -فقط دربی !

البته که نبرد سیاسیون در مجمع سازمان ملل تاثیر بیشتری در زندگی ما دارد، اما فوتبالی ها به نود دقیقه با ارزش امروز دل خوش کرده اند.

به گزارش “ورزش سه”، در شرایطی که کشور ایران وضعیت متفاوتی را در جنبه اقتصادی، سیاسی و… تجربه می کند و مسائلی مثل ارزش ریال در برابر دلار، ذهن مردم را به خود درگیر گرده است، امروز دربی پایتخت هشتاد و هشتمین قسمت خود را روی پرده نمایش خواهد دید. این بازی از ساعت 18:30 برگزار می شود اما هواداران از ساعت ها قبل خود را به ورزشگاه می رسانند و می توان گفت امروز حداقل فضای تهران یک جو فوتبالی و با نشاط خواهد داشت و هواداران آبی و سرخ فارغ از هر اتفاق دیگری، تمام فکر و ذکرشان برنده شدن در شهرآورد است.

ورزش سه از ساعت ها قبل حواشی این بازی را پوشش می دهد و این مطلب تا سوت شروع بازی به روز رسانی خواهد شد:

15:00 – سیدجلال حسینی و مهدی رحمتی، کاپیتان های پرسپولیس و استقلال در بازی امروز خواهند بود. آن ها نقش پررنگی در عملکرد و نتایج تیمشان دارند. دوئل آن ها در دربی 84 هرگز فراموش نخواهد شد و احتمالا امروز هم تقابل جذابی بین ملی پوشان سابق سرخ و آبی وجود خواهد داشت.

در همین باره دو گزارش خواندنی از سیدجلال و رحمتی را می توانید بخوانید.

14:53 – امروز دربی بزرگ پایتخت برگزار می شود و هرکس پیش بینی خود را از مسابقه دارد. وقتی در این باره از فریدون زندی سوال می کنیم پاسخ می دهد: «به نظر من دربی یک بر یک مساوی می شود.» او ادامه می دهد: «البته امیدوارم در نهایت استقلال بتواند برنده مسابقه باشد چون من طرفدار استقلال هستم.»(خبرآنلاین)

14:53 – صفحه اینستاگرام ای‌اف‌سی پیش از دربی به استقبال آن رفته و با انتشار تصویری از مربیان و مهاجمان دو تیم از مخاطبانش سوال کرده استقلالی هستند یا پرسپولیسی؟

14:52 – رختکن پرسپولیس و پیراهن های قرمزرنگ، آماده برای دربی 88

14:51 – همکاران ما در روزنامه خبرورزشی که همچنان پرفروش ترین روزنامه ورزشی ایران است همهتلاش خود را برای انتشار یک شماره جذاب کرده اند. یادش به خیر فردای دربی ها و شلوغی دم کیوسک های روزنامه فروشی.

14:50 – سردبیران بخش ورزشی رسانه های مختلف در گفتگو با خبرنگار ورزش سه دربی 88 را پیش بینی کرده اند. این گزارش را می توانید با کلیک روی این قسمت بخوانید.

14:49 – آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات : من هم مثل همه مردم به یکی از این دو تیم علاقه داشتم و در یکی از بازی‌ها که تیم محبوبم باخت، چند بار به صورت خودم ضربه زدم که عینکم شکست. البته این موضوع برای دوران قبل از وزیر شدنم است. ضمن اینکه من دو پسر دارم که پرسپولیسی هستند و سال گذشته با هم برای دیدن شهرآورد به ورزشگاه رفتیم و در آن دیدار پرسپولیس بازی را باخت و بعد از آن فرزندانم به شدت گریه کردند.(خبر ورزشی)

14:45 – فرزاد فرزین خواننده پرسپولیسی: بیش از همه با همسرم کل کل دارم، پرسپولیس با گل منشا شهرآورد را می‌برد

14:30 – عکس تیمی استقلالی ها در دربی سال 70. آبی ها با کسب تساوی مقابل پرسپولیس، موفق شدند در انتهای سال قهرمان لیگ تهران شوند و پس از 5 سال این عنوان را از چنگ پرسپولیسی ها در بیاورند.پیراهن های خاص و چهره های نامدار حاضر در ترکیب آبی ها این عکس تیمی را جلوه دارتر می کند. هوادارانی که روی دیواره طبقه دوم نشسته اند نیز نشان دهنده استقبال بسیار خوب سرخابی ها از اولین دربی سال 70 است.

14:25 – جابر انصاری در دربی رفت و برگشت لیگ پانزدهم گلزنی کرد اما شاید به سبب عدم نتیجه گیری استقلال، به محبوبیت دبل کننده های قبلی نرسید. جابر امروز فرصت دارد شمار گل هایش را به عدد 3 برساند.

14:20 – عکس تیمی پرسپولیسی ها در دربی شگفت انگیز 74. زنده یاد هادی نوروزی و مهرداد اولادی حالا در بین ما نیستند و همچنین هیچ کدام از این نفرات دیگر در پرسپولیس حضور ندارند.

14:00 – نخستین بار، شفر و برانکو در فصل 2000-1999 بوندس‌لیگای دو در آلمان مقابل هم قرار گرفتند. در دو نیمکت متفاوت، شفر سرمربی بوریسیا برلین بود و برانکو نیز هدایت هانوفر را در اختیار داشت. بازی رفت دو تیم در خانه هانوفر با نتیجه 3 بر 2 به سود بوریسیا برلین به پایان رسید. نتیجه‌ای که انتقاد هواداران هانوفر را در پی داشت. بخصوص که این تیم میزبان بود و بازیکنان مشهورتری در ترکیب خود داشت.

طرفداران هانوفر از آن روز تا اواسط نیم فصل دوم چشم انتظارتقابل دوباره با بوریسیا برلین نشستند تا برانکو این شکست خانگی را برای‌شان جبران کند. اتفاقی که هرگز رخ نداد و این بار هم تیم شفر توانست هانوفر را با نتیجه 2 بر یک شکست بدهد. این دو مربی بعد از حدود 17 سال، در ایران به هم رسیدند. این بار روی نیمکت دو تیم پر‌طرفدار؛ استقلال و پرسپولیس.

13:50 – خبرگزاری فارس خبر داد چند هوادار بانو در حال ورود به ورزشگاه شناسایی و دستگیر شدند.

13:46 – در ورزشگاه آزادی محل هایی تعبیه شده تا هواداران با انجام بازی های کامپیوتری و فوتبال دستی، زمان باقی مانده تا شروع بازی را سپری کنند.

13:43 – جلد متفاوت روزنامه پیروزی برای دربی 88. روزنامه پیروزی ارگان هواداری باشگاه پرسپولیس محسوب می شود و نزدیک به 2 دهه است که از انتشارش می گذرد.

13:42 – نویمایر در اینستاگرام عکسی از وضعیت پایش منتشر کرد و این چنین به غیبتش در دربی واکنش نشان داد.

13:40 – آدام همتی در صورت بازی کردن، دربی اولی سرخ ها خواهد بود. او هفته گذشته یک گل استثنایی زد و این بار هم امیدوار است تعویض طلایی برانکو باشد.

13:37 – متن اینستاگرامی عیسی عظیمی مترجم کتاب فوتبال و فلسفه و دعوت از هواداران به رعایت اخلاق در این مسابقه. چیزی که بیشتر از همیشه به آن احتیاج داریم.

13:36 – پارکینگ ورزشگاه آزادی لحظه به لحظه پرتر می شود.

13:35 – بلیت های 20 هزار تومانی بخش جایگاه و سود میلیاردی آبی ها از بلیت فروشی

13:30 – مجید جلالی در نشست خبری پیش از بازی سپیدرود گفت: من این هفته شنیدم یکی از مسئولان فدراسیون گفت اگر بازی آرام برگزار شود به لیدرها پاداش می دهیم. اگر می دانید همه چیز دست لیدرها است که خیلی باید قبل از این اقدامات جامع تری را انجام می دادید. اگر دیدید بازی فردا مشکلی پیش آمد کل بازی برگشت را در اختیار بانوان قرار دهید.

13:22 – در ترکیب استقلال بازیکنانی همچون تبریزی و یا روح‌ا… باقری که احتمال حضورش در ترکیب اصلی می‌رود، طارق همام، علی کریمی و آرمین سهربیان بازی در دربی را تجربه نکرده‌اند. الحاجی گرو نیز که یکی از گزینه‌های حضور در ترکیب اصلی است، با فضای این بازی آشنایی ندارد. این وضعیت شاید برای استقلال حاوی نتایج خوبی نباشد و شاید هم دربی‌ندیده‌ها ناگهان در این بازی بدل به بهترین‌های استقلال شوند.

13:17 – مدیر تیم‌های ملی کشتی فرنگی اعلام کرده که به خاطر دربی پایتخت مسوولان شورای تامین مسابقات انتخابی را به تعویق انداخته‌اند اما چه کسی می‌تواند این موضوع را باور کند؟ ظاهرا احد پازاج فراموش کرده که انتخابی مرحله نهایی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی در سال 95 در حالی در تاریخ 27 فروردین در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که فقط ساعتی بعد از پایان مسابقات کشتی، بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس در استادیوم آزادی برگزار شد. (ایران ورزشی)

13:17 – برانکو: من فقط دوست دارم ببرم. در همه بازی ها که من تا زمانی در آن حضور داشته باشم دوست دارم ببریم. حالا می خواهد مقابل استقلال باشد یا السد یا هر تیمی دیگر. شاید همیشگی و شدنی نباشد اما این فلسفه ماست.

13:02 – سارا ایتالیا یکی از کاربران توئیتر نظر عجیبی درباره تیم استقلال دارد: «استقلال بازیکن درس حسابی نداره،روحیه نداره،حوصله نداره،استقلال از من بدتره،پس فدای سرش هرچی بشه.»

12:58 – یکی از نکات جالب بازی امروز، یکسان بودن تولیدی البسه و تمام اسپانسرهای دو تیم پرسپولیس و استقلال است؛ اتفاقی که بعید است در جای دیگری هم رخ دهد.

12:55 – برانکو ایوانکوویچ با پیروزی در دربی امشب، بالاتر از آلن راجرز برترین مربی خارجی پرسپولیس در دربی خواهد شد؛ آیا او می تواند بار دیگر شفر را مغلوب کند؟

12:45 – اخبار ورزشی شبکه سوم سیما ارتباط زنده با ورزشگاه برقرار کردند. حجازی خبرنگار صداوسیما اعلام کرد: دو تا سه هزار نفر در ورزشگاه هستند و خیابان های اطراف نیز فعلا خلوت هستند.

12:30 – نمایی زیبا از ورزشگاه آزادی و هوادارانی که 6 ساعت مانده به شروع بازی در ورزشگاه هستند

12:15 – کری خوانی عراقی های سرخابی برای هم؛ بشار رسن: برای همام آرزوی توفیق دارم، جز امروز. طارق: به بشار گفتم برای باختن دربی آماده باشد.

12:14 – یکی از دراماتیک ترین بردهای تاریخ دربی، پیروزی آبی ها در دربی سال 83 بود. ابتدا استقلال با گل عنایتی پیش افتاد، بعد پرسپولیسی ها در فاصله 2 دقیقه 2 گل زدند و در آستانه پیروزی قرار گرفتند. سپس محمود فکری در دقیقه 84 و پیروز قربانی در دقیقه 93 گل زدند تا بخش آبی پوش ورزشگاه منفجر شود.

12:13 – ایمون زاید با زدن 3 گل در دربی، برترین گلزن خارجی به شمار می رود. به نظر شما بهترین بازیکن خارجی حاضر در دربی کدام یک بوده است؟

12:09 – نیم قرن از اولین دربی پایتخت بین پرسپولیس و استقلال می گذرد اما هنوز تغییر چشمگیری در نحوه بلیت فروشی اتفاق نیفتاده است. همچنان هوادارانی که می خواهند در جایگاه بهتر بنشینند، باید ساعت ها زودتر وارد ورزشگاه شوند.

12:08 – استقلال و پرسپولیس در حالی امروز به مصاف هم می روند که 19 بازیکن متاهل را در لیست شان دارند. بعضی از کارشناسان می گویند بازیکنان متاهل باتوجه به شرایط فوتبال و شهرت حاصل از آن، بهتر می توانند روی فوتبال تمرکز کنند؛ نظر شما چیست؟ فکر میکنید گلزن بازی امروز مجرد خواهد بود یا متاهل؟

گزارشی در همین باره بخوانید

12:04 – کاربری به نام فیک استار در توییتر نوشته: «آقای برانکو در عرض ۵ روز میخوای با تیم رنک ۸ و ۹ آسیا بازی کنی و هیچ اعتراضی نداری؟ اونم با ۱۰ بازیکن! بدون یار تعویضی؟ بلافاصله بعد از بازی با تیم رنک ۲ آسیا؟ تازه هم استقلال و هم السد یک بازی استراحت کردند. آخه چطوری میتونی انقدر دل‌گنده و ریلکس باشی؟ به ما هم یاد بده استاد.»

12:03 – مشکلات مختلف سیاسی و وضعیت نامطلوب جامعه، تاثیر خود در روزنامه ها را نیز گذاشته است. هدف تیتر زده: <نیویورک را فراموش کنید، دربی را بچسبید.> تیتر روزنامه شوت هم بسیار جالب است.

11:58 – در همین حال که دلار روی 18 هزار تومان بالا و پایین می رود، یادی کنیم از دربی 18 سال پیش که آخرین بازی بین استقلال و پرسپولیس پیش از حرفه ای شدن فوتبال ایران بود و با پیروزی 1-0 استقلال خاتمه یافت.

11:56 – مسابقات این هفته بدون استثنا تحت تاثیر دربی 88 قرار خواهد گرفت اما این هفته بازی های دیدنی و مهم دیگری هم داریم. امشب بازی سپاهان و نفت مسجدسلیمان و فردا پارس جنوبی – پدیده، تراکتورسازی – استقلال خوزستان و ذوب آهن – صنعت نفت.

11:51 – یکی از کشنده ترین اشتباهات دربی، دفاع عجیب علی علیزاده برابر ضربه سر علی کریمی بود. این حرکت منجر به پنالتی دقیقه آخری شد و پرسپولیس از شکست فرار کرد.

برای مطالعه بیشتر درباره اشتباهات نابخشودنی در دربی، روی این لینک کلیک کنید.

11:47 – یکی از جذاب ترین دربی های سرخابی جهان مصاف منچستریونایتد و منچسترسیتی است. یونایتدها تاکنون 73 بار رقیب سنتی را شکست داده و 51 بار هم شکست خورده اند.

11:44 – نکته قابل توجه، حضور دوباره پلیس مخصوص بانوان در ورزشگاه است. وظیفه آن ها به نوعی بازرسی بدنی از تماشاگرانی است که مشکوک به دختر بودن هستند. بازرسی بدنی در این بازی با جدیت انجام می شود.

11:42 – ستار همدانی در گفتگو با ورزش سه گفت: کار استقلال راحت نیست، بازی سختی است اما من امیدوارم استقلال در این مسابقه بازی را ببرد و پیش بینی من این است که آقای شفر قصد دارد با ایجاد تغییرات برانکو را شگفت زده کند.

11:41 – میناوند در گفتگو با ورزش سه گفت: نتیجه طبیعی این بازی پیروزی پرسپولیس است اما همه می دانیم دربی چقدر می تواند سخت و غیر منتظره باشد و یک تصادف بازی را عوض کند.

11:40 – تصویری از سکوهای ورزشگاه آزادی. نکته جالب این که در میان هوادارانی که از همین حالا راهی ورزشگاه شده اند، برخی ساکن تهران هستند!

11:34 – حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پاداش پیروزی این تیم مقابل الدحیل را به حساب بازیکنان واریز کرد تا آن ها با روحیه مضاعف مقابل استقلال قرار بگیرند.

11:30 – این بیستمین دربی پیاپی است که یک داور ایرانی، بازی استقلال – پرسپولیس را قضاوت می کند. فغانی اولین بار در فصل 90-91 داور دربی تهران بود.

11:25 – یادداشت وصال روحانی نویسنده قدیمی مطبوعات ورزشی درباره دربی 88

11:20 – تصویری از ورزشگاه آزادی و هوادارانی که 7 ساعت قبل از بازی خود را به ورزشگاه آزادی رسانده اند.

11:15 – سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت:«سازمان آتش‌نشانی هم مثل همیشه تمهیدات ویژه‌ای برای آن تدارک دیده است. در همین راستا علاوه بر اینکه تمام‌ ایستگاه‌های سطح شهر تهران در آماده باش هستند، ایستگاه شماره ۲۰ که در محوطه ورزشگاه آزادی قرار دارد در آماده‌باش ویژه است.علاوه بر این در خود ورزشگاه آزادی نیز ۱۱ خودروی سبک و سنگین، پنج موتور سیکلت و یک گروه ۵۰ نفره از آتش‌نشانان حرفه‌ای از ساعت ۱۴:۳۰ در محل‌های مختلف ورزشگاه از جمله در ورودی‌ها،‌درها، راهروها، پارکینگ‌ها و اتوبان‌ها و بزرگراه‌های منتهی به ورزشگاه مستقر خواهند شد.این استقرار تا پایان بازی و تخلیه کامل ورزشگاه و عادی شدن ترافیک در معابر حضور خواهند داشت.»

11:10 – هشت مقابل هشت؛ ستاره هایی که هنوز درخششان در دربی فراموش نشده و بی شک حضورشان در بازی امروز، می توانست میدان را پرستاره تر و دربی 88 را جذاب تر کند. در تاریخ دربی ها، جباری و کریمی روی هم 6 بار گلزنی کرده اند.روزنامه گل به بهانه دربی 88 جلدش را به تصاویر کریمی و جباری اختصاص داده است.

11:04 – تیم داوری علیرضا فغانی و ناظران بازی دیشب خود را به هتلی که برای آنها در نظر گرفته شده، معرفی کرده اند. امروز صبح روز جلسه هماهنگی پیش از بازی برگزار شده و سپس تیم داوری دربی سپس حول و حوش ساعت 4 با اتومبیلی ویژه که توقفی تا استادیوم آزادی نخواهد داشت، به ورزشگاه رسانده خواهند شد تا پس از بازدید چمن و آشنایی با جو ورزشگاه، کار خود را برای قضاوت در این مسابقه مهم آغاز کند.

10:57 – گیت ورودی افرادی که بلیت الکترونیکی تهیه کرده اند با افرادی که بلیت کاغذی می خرند، متفاوت است. بیش از 60 درصد ظرفیت ورزشگاه به صورت اینترنتی به فروش رفته است.

10:55 – شب گذشته یک جنگ سرخ و آبی حساس دیگر هم داشتیم که تیم چلسی با درخشش ادن آزار و البته با استفاده از اشتباهات داور این مسابقه برگزار شده در جام اتحادیه با نتیجه 2-1 به سود خود تمام کرد و اولین شکست فصل لیورپول را به این تیم تحویل نمود. آیا این پیروزی می تواند برای آبی های تهران الهام بخش باشد؟

10:54 – مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از سرویس دهی مترو به خصوص درخط ۵متروی تهران وحومه به تماشاگران دربی خبر داد:« متروی تهران آماده است تا در روز پنجشنبه ۵ مهرماه ۹۷، تماشاگران مسابقه پرسپولیس و استقلال را جهت تماشای این مسابقه به ایستگاه ورزشگاه آزادی واقع در خط پنج مترو منتقل و در پایان مسابقه به مبادی اولیه بازگرداند.تا پایان مسابقه و بازگشت کامل تماشاگران سرویس دهی ادامه خواهد داشت. همچنین به منظور تسهیل تردد و رفاه حال مسافران و تماشاگران در صورت ازدحام جمعیت در ایستگاه ورزشگاه آزادی قطار فوق العاده نیز اعزام خواهد شد.»

varzesh3.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.